דלג לתוכן
אתר זה לא תומך בגרסאות ישנות של אינטרנט אקספלורר
מומלץ להשתמש בדפדפן גוגל כרום או פיירפוקס מוזילה
(או באינטרנט אקספלורר / edge עדכני)

סיפור ההתחלה

לפני כמה שנים, בתקופה בה גרתי בדרום הודו, הייתי עדה לתופעה מעניינת של ריפוי מרחוק. בת משפחה קרובה ילדה בת שסבלה מתפקוד לקוי של הריאות. מצבה היה קשה ביותר והתחזית היתה חמורה מאוד. התינוקת היתה מחוברת למכונת הנשמה מזמן הלידה ובמשך כמה ימים לא חל כל שיפור במצבה.

חבר מגרמניה שעסק באסטרולוגיה הודית שהה באותה תקופה בקרבת מקום מגורינו בדרום הודו. הוא שמע על המקרה והמליץ לנו לעשות "יגיה" לתינוקת. "יגיה" היא תהליך של ריפוי מרחוק. בתהליך זה משתמשים במנטרות – צלילים מיוחדים בסנסקריט עתיקה המבוטאים בצורה מדויקת תוך תהליכים של התכוונות אשר ביכולתם ליצור השפעה חיובית גם ממרחק רב.

הכרנו מעט את הנושא לא רק מכיוון שלמדנו סנסקריט בתקופה זו, אלא גם משום שמזה שנים כבר עסקנו בתרגולי מדיטציה ויוגה, והתעניינו מאוד בתרבות ההודית העתיקה. פנינו למלומד גדול שיובל הכיר מתקופת שהותו בארגון הבינלאומי למדיטציה באירופה וביקשנו ממנו לארגן עבור התינוקת "יגיה".

הדבר הראשון שהתבקשנו לאמר היו פרטי הלידה שלה. מתי בדיוק נולדה ובאיזה מקום בעולם. הפרטים הוכנסו למחשב ונעשתה מפה אסטרולוגית שהראתה את הבעיה. המלומדים לא היו אופטימיים. "המצב קשה וגם יגיה גדולה לא בטוח שתניב תוצאות". "לפי המפה" אמר החבר האסטרולוג "הילדה היא נשמה מיוחדת וחזקה מאוד, אנשים כאלה לא באים כדי למות מיד" לדעתי התהליך יצליח. החלטנו שכדאי לנסות ותהליך הריפוי החל לפי הנתונים שנראו במפה האסטרולוגית. התהליך התחיל מוקדם בבוקר ובאותו יום בו התחיל קיבלנו דיווח טלפוני מפתיע שמצבה של התינוקת השתפר והיא מתחילה לנשום בכוחות עצמה.

כולם היו המומים כולל המלומדים שערכו את הטקס. היגיה נמשכה שמונה ימים וביום האחרון התינוקת שוחררה מבית החולים לביתה. הרופאים היו מופתעים ביותר ואף אחד לא ממש ידע להסביר את העניין. כמובן שאי אפשר להוכיח מה היתה הסיבה לריפוי. רבים המפקפקים בתוצאות ה"יגיה" ויש בני משפחה הטוענים כי מה שעזר זה רבנים שהתבקשו להתפלל לשלום התינוקת.

אדרבא, אמרנו לעצמנו, אם תפילות של רבנים יכולות לעזור אז אין סיבה לפסול על הסף גם "יגיה" הודית שכזו, מה גם שהתזמון היה מפתיע מאוד. (אחרי חודשיים שוב הורע מצב התינוקת, ושוב נערכה יגיה, ושוב הילדה השתחררה מבית-החולים מיד בתום התהליך. מאז ראינו כיצד יגיות נערכו בהצלחה לריפוי כאב גב אשר הרופאים התייאשו ממנו, ועוד כמה דוגמאות מדהימות…)

אינני יודעת וגם לי היה קשה להאמין שזה לא סתם צירוף מקרים. בכל אופן מאותו רגע התעוררה בי התעניינות עצומה בשיטת האסטרולוגיה ההודית. מכיוון שהייתי עדה להתנהלות שקדמה לתהליך, לא רק שראיתי את החשיבות הרבה שהיתה למפה האסטרולוגית, אלא גם חוויתי את העוצמה של הידע הזה ואת הפוטנציאל הטמון בו לשיפור החיים ולפתרון בעיות. ראיתי איך ניתן באמצעות הידע הזה לעזור לאנשים וסקרנותי לא נתנה לי מנוח ומשכה אותי ללמוד ולהעמיק. התחלתי לקרוא ספרים ולחפש מורים והקדשתי כל רגע פנוי בשנים שעברו מאז ללימוד השיטה.

כיום אני נותנת ייעוצים לפי שיטה זו ואני רואה יותר ויותר את גדולתה. אפילו ללא שימוש בתהליכי הריפוי ובטקסים ההודים העתיקים יש לה ערך עצום. היא מאפשרת לאנשים להבין את התהליכים העוברים עליהם מתוך הקשר לתהליכי ההתפתחות בחיים ולפעול בצורה נכונה יותר בכדי להצליח יותר ולהמנע משיקולים מוטעים.

מה שהקסים אותי בשיטה היתה העובדה שתהליכי החיזוי לא ניסו לחזות את המאורעות העתידיים ובכך ליצור גישה פטליסטית משתקת. הרעיון הוא לא לחזות אירועים אלא לחזות את ההשפעות החלות בתקופות השונות ולהיות מוכן להתמודדות עם כל חוויה בצורה הטובה ביותר. אין מצבים רעים בשיטה הזו יש רק מצבים מאתגרים, אין תחזיות קשות אלא עצות מתי לעשות מה על מנת להמנע מהסכנה לפני שהיא נוצרת.

ככל שאני לומדת יותר אני מוקסמת יותר מהיופי של הידע העצום הזה ומקווה שאוכל לעשות בו שימוש רב לתועלתם של אנשים רבים ככל האפשר.