דלג לתוכן
אתר זה לא תומך בגרסאות ישנות של אינטרנט אקספלורר
מומלץ להשתמש בדפדפן גוגל כרום או פיירפוקס מוזילה
(או באינטרנט אקספלורר / edge עדכני)

שאלות נפוצות

מהי התועלת בייעוץ אסטרולוגי ?

בעזרת אסטרולוגיה מידע עצום ועמוק נגלה בפניו של האדם. מידע שקשור לבחירות שהוא עושה בחייו, לכשרונות, ליכולות שלו. מידע על מערכות היחסים שלו, על מה עומד בבסיס הדברים שאליהם הוא נמשך או נדחה. ניתן ללמוד על המורכבות הנפשית שלנו וגם ושל חברינו הקרובים. ועוד ועוד. מפה אסטרולוגית של אדם, חבר, ארוע, מדינה - נותנת בהירות על סיפור החיים של בעל המפה. הסיפור הנגלה וגם הסיפור הבלתי נגלה שיש בו דינמיקה ומורכבות מקסימה. אסטרולוגיה מספקת לאדם הרבה הבנה על עצמו ועל העולם וגם נותנת הרבה השראה לנוכח הקשר המופלא ורב המשמעות שבין האדם המיקרוקוסמי לטבע המקרוקוסמי.

מה ההבדל בין אסטרולוגיה מערבית לאסטרולוגיה הודית ?

זאת אולי השאלה הנפוצה ביותר ששואלים אותי. היא ארוכה למענה וכוללת בין היתר מרכיבים טכנים יבשים שלרוב משעממים את השואל המצוי, כך שהוא מאבד אותי (או אני אותו) פחות או יותר במשפט השני שבו אני מנסה להסביר את ההבדלים. בכל אופן, מדובר בשתי שיטות שיש בהם גם דמיון וגם הבדלים רבים. באופן מאוד כולל וגס אני יכולה להגיד שחוזקה של האסטרולוגיה המערבית מתבטא בהבנת הדינמיקה של האישיות של האדם ואפשר לומר שהיא יכולה לשרת מאוד ככלי להבנת הפסיכולוגיה של האדם, המניעים, המוטיבציה והיעוד הנשמתי. חוזקה של האסטרולוגיה ההודית הוא במעשיותה ובעצם היא מדייקת את ה"תכלס". זאת שיטה שרואה בבהירות כיצד הפוטנציאל של האדם מתממש בפועל, כיצד תחומי החיים השונים באים לידי ביטוי בחייו של אדם באופן הכי פשוט ופרקטי.
זאת תשובה מאוד קצרה וחלקית, אני יודעת אבל כפי שציינתי אין טעם להלאות בשלב זה בפרטים טכניים כאשר השפה האסטרולוגית אינה שגורה היטב בתוכינו.

איך את משלבת בין שתי השיטות של אסטרולוגיה ?

השילוב הוא תוצאה של לימוד מעמיק ומתמשך והפנמה של כל שיטה בנפרד. כאן המקום לציין שכמובן מדובר בשתי שיטות שונות ונפרדות. יש ביניהן דמיון מסויים משום שהן משתמשות בשפה דומה ובאבני בניין דומים - אך עדיין כל שיטה יש לה את החוקים, הכללים הייחודים לה, הפרשנות והמורכבות שלה. לפעמים זה קצת מזכיר 2 אחים שנולדו לאותה משפחה. קיים ביניהם דמיון וחפיפה ברמת הדנ"א - אך כל אחד מהם גדל להיות אדם אחר לגמרי.
כהכנה לייעוץ של לקוח - אני מנתחת ומפרשת בנפרד שתי מפות - את המפה לפי השיטה ההודית ואת המפה לפי השיטה המערבית. אני מתייחסת לכל שיטה כמושלמת בפני עצמה. משקללת בסופו של דבר את כל המידע לסיכום אחד בהיר ומסודר שאותו אני פורשת בפני הלקוח.
שתי השיטות - ההודית והמערבית מעשירות ומשלימות זו את זו באופן מדהים ומאפשרות לאבחון להיות מדוייק ומקיף.

מדוע כל כך חשובה שעת הלידה בניתוח מפה אסטרולוגית ?

שעת לידה הוא נתון בסיסי בחישוב המפה. השעה היא זו שמבחינה את אופק המפה וזה מה שבסופו של דבר ממקם את כל הכוכבים במקום המדוייק במפה. מפה ללא שעת לידה קשה מאוד לנתח. ניתן להפיק ממנה מידע ואפילו מידע רב - אך היא כמו פאזל שמכיל הרבה חלקים וניתן דרכם להבין הרבה פרטים על התמונה - אך מסובך וקשה לחבר בין החלקים לתמונה אחת מושלמת.

האם באמת אפשר להשתמש באסטרולוגיה כשיטת לחזות את העתיד ?

אני לא חושבת שאפשר לחזות ארועים עתידיים בצורה מדוייקת במאה אחוז - אני גם לא חושבת שזה הרעיון. לדעתי כל שיטה שמתיימרת לחזות עתידות נועדה להכשל בצורה כזו או אחרת. החיים הם דבר דינמי ומשתנים כל הזמן, ובכל נקודה או זמן יש לנו יכולת בחירה ואנחנו משפיעים על העתיד, לכן אני לא מנסה לחזות ארועים מדוייקים. מה שכן אפשר לחזות בצורה מאוד משמעותית זה את הכוחות, ההשפעות בחיינו ומשחק היחסים ביניהם. אני יכולה לתת טווח של זמנים שבהם ארועים מסויימים יכולים להתרחש. אני יכולה להבחין אילו תחומים הם כעת במרכז הבמה ואלו תחומים "רדומים" יותר.

מה דעתך על ההורוסקופ שנכתב באמצעי המדיה השונים?

מדובר בתחזית כללית שבנויה על מזלות השמש בלבד.
זה יכול קצת לתבל את ההרגשה ואולי אף ליצור עניין, אבל ממש לא יכול להחליף את הייעוץ המקצועי המתבסס על נתונים אישיים.

באופן אישי הפסקתי לקרוא הורוסקופים מסוג כזה כאשר התחלתי לעסוק באסטרולוגיה באופן מקצועי.

האם אסטרולוגיה היא שיטה פאטאליסטית אשר שוללת מאיתנו חופש בחירה ?

טעות לחשוב שיעוץ אסטרולוגי שולל מאיתנו את חופש הבחירה. נהפוך הוא. היעוץ מרחיב את מודעותינו. מראה לנו זוויות התבוננות נוספות. מעמיק את ההבנה שלנו ובכך בעצם מרחיב את חופש הפעולה ואת חופש הבחירה.
ועוד משהו - הכוכבים במפה אסטרולוגית משקפים מציאות הם לא הגורמים לה. כשאנחנו מדברים "אסטרולוגית" זה עלול לפעמים להשמע כאילו בגלל שהכוכב ממוקם במיקום מסויים, קורה כך וכך. זה לא כך. הכוכבים מבטאים, משקפים, מסמלים את הדברים שקורים, אך הם לא הסיבה להם.

אני מזל שור ואמרו לי לא להתחתן בשום אופן עם מזל קשת

לא, לא, טעות - שטחי מידי. התאמה זוגית היא אחד היישומים המבריקים שיש באסטרולוגיה. חבל ליפול בפח של תפיסות מוטעות שקלטנו ממקורות לא מקצועיים או ממדורי הורוסקופ בעיתון. כאשר בוחנים התאמה לפי מפה אסטרולוגית - המזל שלנו משחק תפקיד מסויים, אך רק קטן מאוד. זה המקום להסביר שכשאנחנו מדברים על ה"מזל", אנחנו מתכוונים בעצם למזל בו נמצאת השמש במפת הלידה וצריך להבין שיש לנו במפה עוד הרבה מזלות שנוכחים ומשחקים תפקיד חשוב בחיינו חוץ ממזל השמש. יש את מזל הירח שלנו, יש את מזל האופק, יש את המזל של מארס ושל ונוס ועוד...כאשר בוחנים התאמה בין בני זוג - בודקים את הקשרים בין מזלות הירח, האופק, מארס וונוס. הקשרים בין מזלות השמש של בני הזוג פחות קריטיים לצורך העניין. מדובר בניתוח מעמיק, מקצועי, מורכב. עצה שלי - גם אם תבחרו שלא להתייעץ עם אסטרולוג בנוגע להתאמה עם בני זוגכם - אני ממליצה לקחת בערבון מוגבל מאוד את כל מה ששמעתם פעם בנוגע להתאמה בין מזלות ולא לפסול אף פעם מישהו בגלל המזל שלו.

אני לא מאמין באסטרולוגיה, אבל בכל זאת מסקרן אותי מה תוכלי לראות במפה שלי ?

קודם כל אתה לקוח רצוי :) וכן, זו תופעה נפוצה, שגם אלה שלא מאמינים, מסתקרנים, ואפילו מאוד מתעניינים לשמוע דברים על עצמם ועל מפת הלידה שלהם.

זה שלא מאמינים באסטרולוגיה זה בסדר גמור מבחינתי. זה גם בסדר להיות ספקנים. האג'נדה שלי בחיים לא כוללת המרת המונים להאמין באסטרולוגיה. אני בעד חשיבה ביקורתית וגם על כל אחד להיות נאמן לנטיותיו, לאמונותיו ולהעדפותיו. במאמר מוסגר, אם כבר מדברים על "להאמין", רק אומר שעבורי אסטרולוגיה איננה עניין של אמונה. עבורי זאת שפה עשירה עם לוגיקה פנימית סדורה ועקבית, שעוזרת לי להבין את עצמי ואת החיים.

באופן אישי, אני מאוד נהנית לעשות ייעוצים לאנשים שטוענים שהם לא מאמינים באסטרולוגיה - כל עוד הם כנים ובאים עם ראש פתוח. מה שבדרך כלל קורה (וזה תלוי במידת הדיוק של שעת הלידה), זה שהם מהר מאוד נדהמים מהדברים שנאמרים להם מתוך הניתוח של מפת הלידה. אני לא מתכוונת כאן לטפוח לעצמי על השכם, משום שלדעתי זו תופעה שמתרחשת אצל הרבה אסטרולוגים.